Tak je to tady. Ráno jsem se probudila s velikou rýmou a tělem, že snad ani není moje.

Není divu, když je táááá epidemie. Ale nevyhnula jsem se tomu.

Tak si dám zpomalený režim, jak tomu s oblibou říkám.

Už to vlastně ani moc nehodnotím, kde je příčina onemocnění, protože vím, že mám trochu ubrat plyn. A k tomu, když se přidá právě taková virová epidemie a už to jede.

Několik let už neberu žádné léky a musím přiznat jsem v tomhle dost zatvrzelá. A když jsem měla před 3 lety angínu, tak jsem urputně odmítala antibiotika, až jsem se opravdu musela nechat manželem odvést do nemocnice, protože mi vůbec nic nepomáhalo a ještě ta moje hlava, která mi říkala, hlavně né antibiotika. „Odříkaného největší krajíc.“ Dostala jsem je a světe div se zabralo to asi za půl dne. Takže nikdy neříkám nikdy.

Ale teď se vrátím k nachlazení. Co mi pomáhá dostat se zase do kondice.

Hlavně KLID

Můžu si lehnout, nic nedělat, jako bych přehodila zodpovědnost právě do rukou nachlazení. To je veliká úleva. Hlavně pro mě.

A pak to jsou ESENCIÁLNÍ OLEJE

Miluji čisté esenciální oleje a ty mě opravdu vždy pomůžou. Mám 4 stálice,které mi nesmějí doma chybět.

Citron

Ten je úplně skvělý, protože z emocionálního hlediska pomáhá soustředění na jednu věc a pomáhá mi uvědomit si skutečný stav toho, co se děje v mém těle.

Mám zkušenost, že je velmi detoxikační, takže ho přidávám do čaje, anebo ho piji jen s vodou, velmi dobře funguje na alergie a rýmu.

Je skvělý na bolesti v krku, kde na lžičku medu přidám dvě kapky citronu a nechám v puse rozpustit.

Máta peprná

Ta mi zase připomene, že se nemusím ničeho bát. Když začnu klesat na duchu, tak mě máta pomůže zase postavit na nohy. Velmi pomáhá na snížení teploty a celkově zchlazuje.Kolikrát si kápnu kapičku do dlaní a přiložím k nosu a prodýchnu. Krásně vyčistí dýchání a buduje sílu.

Pomeranč

Když si chci jen tak zlepšit náladu, anebo si přeji, aby do života přišlo něco nového, nebo víc hojnosti, obrátím se na pomeranč. Dodává energii, detoxikuje a zlepšuje náladu. Doplňuje fyzickou energii, propojuje nás s vnitřním dítětem. Moje duše ví, že s kapkou pomeranče můžu najít všechno co potřebuji. Pomáhá rozpouštět vzorce hromadění. Tedy i rýmu a kašel.

Cypřiš

To je olej pohybu a proudu, jak emoční tak fyzické očisty. Někdy se pěkně zaseknu, a to je čas na cypřišek, přináší mi pohyb a obnovuje proud ,jak fyzické, tak emoční očisty. Někdy je olejíček moudřejší než já sama a rozproudí všechno natolik, že mě úplně uzemní a dostane do postele. A pak mi teprve dojde, že je to pro mě dobře. Díky tomu ležím a vše nepotřebné může z těla odcházet pryč.

No a co s tím tedy dělám?

Miluji dát si horkou vanu. Takže používám Epsomskou sůl, kterou dám do mističky a pokapu jí olejíčky a dávám tak od každého 5 kapek. Máty někdy méně, je docela silná. Nevydržím ve vaně dlouho, takže stačí 10 minut a houbou si namáčím a poklepávám celé tělo. Pak se snažím zabalit se do deky a trochu se zapotit.

Jinak opravdu ležím. Nic mi tak nepomáhá, jako si lehnout. Piji hodně vody s citronem a malinko uberu jídlo. Stejně mi moc nechutná.

Olejíčky míchám s kokosovým olejem. Mátu namáznu pod nos a na čelo a za krk, pomeranč míchám s cypřiškem a mažu na celé tělo.

To jsou moje tajné zbraně proti rýmě a nachlazení.

Takže rýmu SKOL

Romana Trojanová
Jsem žena, maminka, manželka, kartářka, kraniosakrální terapeutka, masérka a fotografka. A taky trochu rozmarná ženská. Umím motivovat všechny, co ztratili jiskru v oku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.